Bookinggruzja

NederlandsEnglishქართულიDeutschPolskiРусский

WYSOKIE GÓRY I MALOWNICZE DOLINY

 • Gruzja
 • +48 69 000 41 43
 • info@bookinggruzja.pl

Wysokie góry i malownicze doliny

Zapytaj o wolne terminy

INFORMACJE

GRUZJA – WYSOKIE GÓRY I MALOWNICZE DOLINY

8 dni, 7 nocy tylko 2350 zł*
*od 15.06 – 15.09 cena wynosi 3525 zł

Pakiet obejmuje:

 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • przejazd po Gruzji
 • przewodnik z polsko-gruzińskim językiem
 • 7 noclegów w hotelu trzy gwiazdkowym
 • śniadanie i obiadokolacja

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych
 • biletów wstępów na zwiedzanie i inne atrakcje
 • ubezpieczenia

Pakiet pobytowy

Dzień 1. Kutaisi – Uflisciche – Tbilisi
Przylot do Kutaisi. Przejazd do Tbilisi, po drodze zwiedzanie Uplisciche, najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 2. Region Kachetia: Tbilisi – Gombori – Kwareli – Ilias Tba – Telawi
Śniadanie, wyjazd w kierunku Kacheti, gównego regionu uprawy winorośli i centrum grużińskiego wina. Przekroczenie przełęczy Gombori. Na trasie można odwiedzić twerdzy Udżarma (V w) i katedrę Alawerdi (X w). Przejazd do Kwareli, które słynie przede wszystkim z czerwonego, półsłodkiego wina Kindzmarauli i zwiedzanie Kwarelską wytwórnię win „Kindzmarauli Marani”. Czas wolni nad Jeziorem „Ilias Tba”. Kolacja, nocleg w Telawi. Wieczorem spacer po mieście.

Dzień 3. Region Kachetia:. Tsinandali – Bodbe – Signagi – Tbilisi
Po śniadaniu zwiedzamy Tsinandali i klasztor w Bodbe – Monastyr Św. Jerzego. Przejazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” – Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 4. Tbilisi – Jvari – Mccheta
Śniadanie. Zwiedzanie miejscowości Mccheta, starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu można zobaczyć wpisaną na listę UNESCO katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Możliwość zakupu pamiątek na lokalnym bazarze. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari (VI w.), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Do największych zabytków miasta należą: m.in.: Sameba – Katedra Świętej Trójcy, znana jako „Budowla Tysiąclecia” i będąca największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości; twierdza Narikala (wjazd na górę kolejką linową ) z której rozpościera się panoramiczny widok na Tbilisi; plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 5. Tbilisi – Ananuri – Kazbegi (Stepancminda) – Gergeti
Śniadanie. Przejazd w stronę Kazbegi słynną gruzińską drogą wojenną prowadzącą do granicy gruzińsko-rosyjskiej. Po drodze zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri z XVII w oraz twierdzy z dwoma kościołami i widokiem na zalew Żinwali. Trasa wiedzie przez malownicze partie wysokiego Kaukazu. W Kazbegi (głównym mieście regionu) piękne lasy i doliny do kościoła św. Trójcy, znajdującego się na wysokości 2170 m. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie – Kazbeg (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 6. Bordzomi- Vardzia – Kutaisi
Po śniadaniu wyjazd do Bordzomi do najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska. Degustujemy słynną na całym świecie wode mineralną Borżomi ze żródła. Następnie przejazd do Wardzii. To zespół klasztornych budynków, sal wydrążonych w skale w XI wieku. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 7. Kutaisi
Śniadanie. Zwiedzanie katedrę Gelati (XII-XIII w), obiektu znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i Jaskini Prometeusza, która jest jedną z większych jaskiń na świecie.

Dzień 8. Kutaisi – Polska
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

MAPA