Bookinggruzja

NederlandsEnglishქართულიDeutschPolskiРусский

MAGICZNA GRUZJA – PLAŻA I GÓRY 2019

 • KUTAISI – KOBULETI – MARTWILI - SVANETI – BORDZOMI - WARDZIA
 • +48 69 000 41 43
 • info@bookinggruzja.pl

Magiczna Gruzja

Zapytaj o wolne terminy

INFORMACJE

MAGICZNA GRUZJA – PLAŻA I GÓRY 2019

KUTAISI – KOBULETI – MARTWILI – SVANETI – BORDZOMI – WARDZIA

10 dni, 9 nocy tylko 2999zł*
*od 15.06 – 15.09 cena wynosi 4499zł

Pakiet obejmuje:

 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • przejazd po Gruzji
 • przewodnik z polsko-gruzińskim językiem
 • 9 noclegów w hotelu trzy gwiazdkowym
 • śniadanie i obiadokolacja

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych
 • biletów wstępów na zwiedzanie i inne atrakcje
 • ubezpieczenia

Pakiet pobytowy

Dzień 1. Polska – Kutaisi – Kobuleti

Przylot do Kutaisi. Zwiedzanie katedry Gelati i katedry Bagrata z XI w. Przjazd do nadmorskiego kurortu w Kobuleti. Kolacja i nocleg.

Dzień 2, 3, 4, 5 – Kobuleti
Relaks i odpoczynek nad Morzem Czarnym.

Dzień 6. Kobuleti – Martwili
Po śniadaniu przejazd do Martvili, otoczone unikatowym starodrzewem i głębokimi kanionami, na dnie których wiją się dzikie górskie strumienie. Możliwość zwiedzania kanionu z pontonem. Kolacja i nocleg w Martwili.

Dzień 7. Martvili – Mestia (Swaneti)
Po śniadaniu z Martwili przejazd malowniczą, górską trasą w kierunku Mestii, miasta położonego w górnej Swanetii i będącego jej stolicą, uważanego za najpiękniejszy, najbardziej dziki i tajemniczy region Gruzji. Przemieszczając się przez Swanetię, można napotkać w prawie każdej miejscowości górujące nad domami baszty, które pełniły niegdyś funkcje obronne i służyły jako punkt obserwacyjny, dlatego kamienne wieże stały się symbolem Swanetii. Po dotarciu na miejsce spacer i odkrywanie uroków Mestii, m.in. kamiennej wieży obronnej wpisanej na listę UNESCO i kościoła Macchwariszi z pięknymi freskami i ikonami. Czas wolny, kolacja i nocleg w Mestii.

Dzień 8. Mestia – uszguli (Swaneti) – Kutaisi
Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku drugiego, najbardziej znanego miasta Swanetii – Uszguli. Po drodze przystanek i wjazd na jedną z najwyższych przełęczy Kaukazu – Zagaro (2623 m n.p.m.). Następnie zwiedzanie malowniczo położonego Uszguli – wpisanego na listę UNESCO. Miasto znajduje się u stóp najwyższej góry Gruzji i trzeciego najwyższego szczytu Kaukazu – Szchary (5068 m n.p.m.). Słynie ono z charakterystycznych wież mieszkalno-obronnych, które już od XII w. zamieszkują te same rody. Do dziś przetrwało ponad 200 tego typu zabytków. Poza wieżami Uszguli, słynie również ze świętych ikon przechowywanych w miejscowej kaplicy. Powrót do Kutaisi. Kolacja i nocleg.

Dzień 9. Kutaisi – Bordzomi- Vardzia – Kutaisi
Po śniadaniu wyjazd do Bordzomi do najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska. Degustujemy słynną na całym świecie wode mineralną Borżomi za żródła. Następnie przejazd do Wardzii. To zespół klasztornych budinków sal wydrążonych w skale w XI wieku. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 10. Kutaisi – Polska
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

MAPA