Bookinggruzja

NederlandsEnglishქართულიDeutschPolskiРусский

GRUZJA SZLAKIEM WINA, ORŁÓW I BAŚNI

  • Tbilisi, Gruzja
  • +48 69 000 41 43
  • info@bookinggruzja.pl

Gruzja szlakiem wina, orłów i baśni

Zapytaj o wolne terminy

INFORMACJE

Wyjazd 9-dniowy.

Koszt wyjazdu tylko 2650 zł*
*od 15.06 – 15.09 cena wynosi 3975zł

W cenie:

  • przejazdy
  • hotele
  • wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
  • cena nie obejmuje przelotu samolotem

 

1.DZIEŃ.
Warszawa,lub inne lotnisko  przyjazd na lotnisko, spotkanie godz. 20:30, wylot z Okęcia o godzinie 22:30, Tbilisi lub kutasi przylot 04:05 (+1 godz.).

2.DZIEŃ.
Przylot do Tbilisi. Transfer do Hotelu śniadanie 11,00  12,00 wyjazd do miasta zwiedzanie miasta Tbilisi 18,00 Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem ludowych tańców w exluzywnej restauracji 21,00 przyjazd do hotelu

3.DZIEŃ.
Przylot do Tbilisi.Transfer do regionu Meschetii w środkowej Gruzji. Przyjazd do hotelu w mieście Achalcyche, zakwaterowanie, śniadanie, Krótki czas na regenerację po nocnym locie. Wizyta w turecko – gruzińskim zamku Rabat. Wyjazd do skalistego kanionu rzeki Mtkwari. Zwiedzanie skalnego miasta Wardzia związanego z wielką królową i świętą lokalnego kościoła – Tamar, najwybitniejszym władcą Gruzji. Przejazd do prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

4.DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer do Kutaisi zwiedzanie wodospadów martwili muzeum cerkiew z 7 wieku objado kolacja pod wodospadami na łonie natury przyjazd do hotelu okolice Kutaisi

5.DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer do Kabuletii . Wizyta na grobie Apostoła Macieja w twierdzy Gonio. Spacer po centrum Batumi, m. in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Czas wolny .Pokaz akrobacji w delfinarium. w Batumi. Powrót na nocleg do hotelu w Kabuletii. Obiadokolacja, nocleg.

 6.DZIEŃ.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mcchety – pradawnej gruzińskiej stolicy. Zwiedzanie klasztoru Samtawro powiązanego z działalnością św. Nino, patronki i „Oświecicielki”, za której przyczyną kraj w IV wieku przyjął chrześcijaństwo. Wizyta w monumentalnej katedrze Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie. Czas na zakupy na lokalnym bazarze. Przejazd do monastyru św. Krzyża z VII wieku, skąd rozciąga się widowiskowa panorama starej stolicy. Obiadokolacja w restauracji w okolicach Mcchety lub Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 7.DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd w rejon tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri. Przejazd przez góry Kaukazu Wielkiego do podnóża góry Kazbek (5047m). Po drodze postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i źródłach wody mineralnej „gruzińskie Pamukkale”. Krótka wyprawa 4×4 do podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m) do monastyru Cminda Sameba. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tbilisi.

8.DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego lub Muzeum Sztuk Pięknych z imponującymi kolekcjami złotych skarbów. Spacer po starym mieście, m. in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati z VI wieku. Po południu czas wolny w okolicach bazaru, tzw. Suchego Mostu, wizyta w polskim kościele, jednego z ważniejszych centrów życia polonijnego i katolickiego na Zakaukaziu. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem ludowych tańców. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

9.DZIEŃ.
Tbilisi, wylot o godz. 04:55, Warszawa, przylot o godz. 06:40.

MAPA